poniedziałek, 27 października 2014

Telewizor


Kurdele bele jak pech to pech , ale nic to - damy radę. Mój piękny nowoczesny telewizorek znowu się zepsuł . Ale od czego piwnica. Tak - mam dużą piwnicę a w niej stoją różne cudeńka - między innymi telewizor który świetnie chodzi - ma piękne kolory i pewnie mnie przeżyje. I zawsze mnie ratuje jak ten nowoczesny z bajerami się zepsuje. Ciężki jak cholera i dopę ma wielką. Musiałam trochę przemeblować żeby zrobić mu kącik i schować tą wielką dopę. Ale z dopy koty się ucieszyły bo mają nowe legowisko. Swoją drogą  zauważyłyście że te starsze przedmioty cały czas chodzą a te nowoczesne tak szybko się psują ? I nie chodzi tylko o telewizory , ale o telefony komórkowe itd.17 komentarzy:

 1. Oj jak ja rozumiem Twoje koty hehehehe ....
  Moje tez kochały lezec na starym TV .... teraz cos kombinuja przy nowym ...
  Ciekawe co z tego wyjdzie :-)
  Pozdrówka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowe są płaskie - nie ma co kombinować - chociaż moje i na taki płaski wskakiwały :)

   Usuń
 2. Bo kiedys to robili na lata, a teraz im sie nie oplaca, bo kto kupowalby nowe? Wszystko dziala do czasu zakonczenia okresu gwarancji. :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz racje - dlatego mam w razie czego stary telewizor i stary telefon komórkowy który chodzi jak igła :)

   Usuń
 3. Bo dzisiejsi producenci tak robią, by utrzymać się na rynku. A żeby utrzymać się na rynku, trzeba mieć ciągłość produkcji. A żeby mieć ciągłość produkcji, trzeba mieć klienta, tego właśnie, któremu się sprzęt popsuł, a naprawa droga i woli kupić nowy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie. Pierwszy raz jak mi się telewizor popsuł był jeszcze na gwarancji teraz już się skończyła więcalbo kupię nowy albo skorzystam ze staruszka :)

   Usuń
 4. Mój telewizor ma 14 lat i nie mam zamiaru go zmieniać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zmieniłam , ale na szczęście zostawiłam też stary i jak widać się przydał :)

   Usuń
 5. Niestety, teraz specjalnie montują słabsze części, żeby się popsuło... Naprawa często jest droższa od nowego sprzętu, więc nabija się kasą kieszenie firm i tak to się kręci :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okropność - zamiast coraz lepsze to są coraz gorszę. Owszem - mają bajery lepszy odbiór ale co z tego jak krótko żyją :)

   Usuń
 6. To jest tzw postarzanie produktu i teraz wszystko będzie się psuło niestety...

  OdpowiedzUsuń
 7. Odpowiedzi
  1. No właśnie a jakiś czas temu zastanawiałam się czy nie wyrzucić :)

   Usuń
 8. to jak z butami - pamięta jak jeszcze za czasów szkolnych dostawałam buty w spadku po kuzynce która dostawała je po swojej kuzynce a ta po swojej... i każda ponosiła je conajmniej rok... kiedy je dostawalam nadal byłay w bardzo dobrym stanie a pomnie jeszcze nie raz dostawały się siostrze. a teraz? jeśli jeden sezon przechodzą nowe super drogie ekstra firmy buty to radość wielka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz racje. Terażniejsze buty nadają się na jeden sezon. Chociaż muszę poprawić bo są wyjątki np. firma Ecco ma bardzo dobre buty - kiedyś kupiłam i miałam na 3 zimy. To samo miałam z zimowymi firmy Reebok - reszta do wyrzutu :)

   Usuń
 9. Święta racja ... popieram i zgadzam się w całej rozciągłości :))))))))

  OdpowiedzUsuń