piątek, 5 kwietnia 2013

FUTRO ZABIJA !!!
Szacuje się, że około 2 000 000 psów i kotów jest co roku zabijanych i sprzedawanych w ramach międzynarodowego handlu futrami. Wyroby futrzarskie nie muszą być opatrzone etykietą informującą o tym, z jakiego gatunku zwierzęcia, zostały zrobione.

Czy wiesz, że...


Większość psów i kotów, z których skór robi się futra, pochodzi z krajów Dalekiego Wschodu.


Czy wiesz, że...


Psy i koty dźga się w pachwiny i zostawia do wykrwawienia, razi się prądem przez odbyt i wiesza za szyję. Często wlewa im się do gardeł wodę, póki nie utoną lub nie stracą przytomności. Zdarza się, że celowo utrzymywane są przy życiu podczas obdzierania ze skóry, gdyż panuje przekonanie, że łatwiej obedrzeć ze skóry zwierzę, które jeszcze żyje, jest ciepłe i krew krąży w jego żyłach. Umierają w męczarniach dla zaspokojenia ludzkiej próżności i chęci zysku, a ich serca biją jeszcze do 10 minut po zdarciu skóry z ciała.

Czy wiesz, że...


Futro psów i kotów nigdy nie jest w sposób jasny oznakowane i w związku z tym jest używane 
w wielu wyrobach sprzedawanych w UE, takich jak:

 • Futra i kurtki
 • Ubrania zdobione futrem
 • Czapki i rękawiczki

 • Dodatki
 • Koce
 • Wypchane zwierzęta

Często zamawiane przez internet i źle oznakowane futra są trudne do zidentyfikowania, gdyż farbowane i/lub pocięte są nie do odróżnienia od innych, np. norek, królików czy lisów. Psie futra eksportowane z Dalekiego Wschodu, sprzedawane na eBay’u mogą być oznakowane lub określane jako futro lisa, cyjona, gae-wolf, sobaki, loup d’asie i dogues de Chine. Futro 
kotów jest też znane jako Dziki Kot, Katzenfelle, Goyangi i Mountain Cat. Niektóre elementy są oznaczone jako futro „prawdziwe” lub „naturalne”, „egzotyczne” lub „sztuczne”. W marcu 2013 roku prawdziwe futro cyjona zostało znalezione w sztucznym futrze od Marca Jacobsa.


TERAZ, KIEDY JUŻ TO WSZYSTKO WIESZ, PRZESTAŃ KUPOWAĆ FUTRA!


FUTRO ZABIJA.


14 komentarzy:

 1. Straszne, na prawdę straszne...
  Dla mnie to bez różnicy- czy futro z kota, czy psa, czy norki... Zawsze jest to okrutna zbrodnia niczym nie wytłumaczona!
  Jak można sądzić, że prawdziwe futro zdobi??? nadaje splendoru...? CHORE!!!
  Przy dzisiejszej technologii kiedy można wyprodukować imitacje każdego futra, także skóry- nie rozumiem po co hoduje się i zabija zwierzęta???
  Człowiek to okrutna bestia, bez porównania z najbardziej drapieżnymi ze zwierząt.
  Żadne zwierze nie zabija dla przyjemności...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo pięknie to napisałaś - nic dodać nic ująć :)
   Miłego Dnia :)

   Usuń
 2. aż i się nie dobrze zrobiło:(((( szok!!! ja od dawna jestem przeciwniczką futra z żywych zwierząt nie włożyłabym takiego za nic!

  OdpowiedzUsuń
 3. Straszne to jest...
  Nie kupuję żadnych futer...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie kupuję futer!
  Moim ostatnim był kożuszek w szkole średniej, który kupiła mi mama taki szyty ze skrawków... Od tego czasu nie odczuwam potrzeby.
  Trochę przerażające te statystyki...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak miałam 22 lata dostałam futro w prezencie z okazji urodzenia pierwszej córki - pochodziłam parę lat i nie powiem żebym się nie cieszyła - po prostu nie myślałam - byłam młoda - wtedy nie mówiło się tyle co teraz. Czułam się jak "dama" Póżniej przestałam - zaczęły być modne sztuczne. Od dawna noszę kurtki ,płaszcze puchowe.W tym najlepiej się czuje.

   Usuń
 5. powinni tego zakazać! Jakie to okropne. Sadyści, dranie....! Biedne zwierzaczki :(
  A poza tym nienawidzę futer. Jest to beznadziejne i niewygodne ubranie, które noszą wredne i nadęte babska bez serca!
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. okrutne i wstrętne,kiedyś jedna pani do mnie rzekła-tak pani broni zwierzątek a sama w futerku chodzi.A ja na to że to sztuczne,bo w prawdziwych to zwierzaki chodzą.Minę miała nietęgą,nie załapała o co mi chodzi.nie rozumiem tego wszystkiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze jej powiedziałaś. Jak ktoś lubi futra może sobie kupić sztuczne. Szyją z takich materiałów że czasem dotykasz i myślisz że prawdziwe.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 7. Okropne... nie wiem po prostu nie mam słów...

  OdpowiedzUsuń