niedziela, 15 kwietnia 2012

Co dwa koty to nie jeden!Kot-samotnik? Ależ skąd! Koty to, mimo wszelkich poglądów, zwierzęta bardzo towarzyskie, ceniące obecność tak człowieka jak i innego kota. Warto wziąć to pod uwagę przy adopcji nowego domownika bowiem zyska na tym nie tylko nasz pupil, ale także i my. Pozwólmy zatem naszemu kociakowi mieć „swojego kota”.

​Dlaczego dwa koty? Powodów jest wiele, a korzyści obopólne. Posiadanie towarzysza może przyczynić się do poprawy kondycji kota, dzięki zwiększonej dawce ruchu podczas zabawy czy gonitwy. Dzięki temu nasz podopieczny nie nabawi się problemów z nadwagą, a i jego zdrowie psychiczne na tym zyska. Ponadto koty wychowujące się razem na ogół mają lepsze kontakty z człowiekiem, szybciej uczą się zasad czystości, są mniej agresywne, pewniejsze siebie itp. Nasz kociak dzięki towarzyszowi nie będzie czuł się osamotniony, zwłaszcza wtedy kiedy pozostawimy go samego na dłuższy czas. Nuda bowiem doskwiera samotnym kotom dość często.
 
 


 

4 komentarze:

  1. ale urocze kotki :D :D :D
    Pozdrawiam :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Prawda to. Powszechnie uważa się falszywie, że koty to samotniki i nie potrzebne im towarzystwo. Bardzo wygodne wytłumaczenie dla właśnie wygodnickich i bezrefleksyjnych ludzi. No tak, z każdego fajnego kotka można zrobić dzremiące i jedzące tylko warzywo. Wprawdzie staram się maksymalnie rekompensować czas, który Mefisto spędza samotnie pod naszą nieobecność, bawiąc się z nim ile się da, ale i tak jak tylko sytuacja pozwoli przygarniemy jakiegoś kompana dla tego naszego małego demona.

    OdpowiedzUsuń