wtorek, 13 listopada 2012

Przed Świętami dobrze wiedzieć


12 komentarzy:

 1. Bardzo mądry apel. Przypomnę swój, bo to niestety nagminna praktyka kupowania dzieciom zwierzaka jak zabawkę!

  Zwierzę nie jest zabawką...


  Każdego roku, tysiące bezdomnych zwierząt, umiera na ulicy lub w przepełnionych schroniskach. Porzucone, niechciane, niekochane. Wygłodzone, wyniszczone przez choroby, ofiary ataków innych zwierząt, wypadków drogowych, dręczone, okaleczane i zabijane przez zwyrodnialców, mogłyby przeżyć, gdyby znalazły ciepły, kochający dom.

  Każdego roku też, w porywach chwili, wiele osób decyduje się na przygarnięcie kota lub psa i ofiarowanie go swemu dziecku na świąteczny prezent... Czyż rozkoszny kociaczek, nieporadny psiaczek, nie wygląda słodko jako prezent pod choinką?

  Każdego roku też, wiele z tych zwierząt, trafia znów do schroniska, na ulicę lub po prostu są zabijane...

  Nie rób tego! Nie traktuj zwierzęcia jak zabawkę, która może się szybko twemu dziecku znudzić!

  Pamiętaj, że przygarniasz bezbronną istotę, która ci zaufała, wierząc, że znalazła kochający dom.

  Posiadanie zwierzęcia to przede wszystkim odpowiedzialność za jego życie, obowiązek dbania o jego zdrowie, potrzeby miłości i ciepła, a nie tylko okazjonalne “kici kici”...

  Jeśli nie jesteś pewien swych możliwości utrzymania zwierzęcia, nie przygarniaj go. Kup dziecku pluszaka, klocki, wypasioną zabawkę, skarpety lub inną pierdołę. Najwyżej to one trafią na śmietnik, gdy się znudzą... Zwierzę nie musi cierpieć przez twój chwilowy kaprys! Kot czy pies to nie zabawka, to żywa, czująca istota!

  Własny plakacik tutaj:
  http://baldricksclaw.blogspot.com/p/akcje-i-apele.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mądry apel. Popieram, popieram.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Na szczęście wzrasta świadomość ludzi i mam nadzieję, że z czasem coraz mniej będzie tak nieodpowiedzialnych, dla których zwierzę będzie zabawką.
  Ale takich apeli nigdy za wiele! :)

  OdpowiedzUsuń