poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Prawdziwy przyjacielPo wielu miesiącach przygotowań ruszyła pierwsza kampania społeczna naszej Fundacji. „Prawdziwa przyjaźń jest za darmo” to pro-zwierzęcy projekt, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem bezdomnych zwierząt, a przede wszystkim, popularyzacja adopcji schroniskowych. Chodzi nam o przekonanie społeczeństwa, że to przygarnianie zwierząt, a nie kupowanie ich (zwłaszcza w tzw. pseudohodowlach), przyczynia się poprawy losu zwierząt domowych w Polsce.
Kampania wpisuje się w trwający już od ok. dwóch lat trend społeczny i medialny, którego istotą jest ujawnianie i piętnowanie przypadków znęcania się nad zwierzętami, uczulenie społeczeństwa na problem złego traktowania psów, kotów, jak i zwierząt gospodarskich.
Akcja obejmuje swoim zasięgiem kilka największych miast Polski: Warszawę, Kraków, Poznań, Gdańsk, Wrocław, a dzięki dodatkowym akcjom medialnym planujemy dotrzeć z hasłem propagującym kampanię  do wszystkich Polaków.


Do udziału w kampanii zaprosiliśmy znane i popularne osoby, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Wśród sławnych ambasadorów znajdują się:
Urszula Grabowska
Magdalena Walach
Agnieszka Chrzanowska
Hanna Bieluszko
Ewa Kaim
Ewa Kolasińska
Anna Radwan
Ojciec Leon Knabit
Paweł Małaszyński
Maciej Stuhr
Krzysztof Globisz
Zbigniew Łuczyński
Na ulicach miast biorących udział w projekcie natkniecie się Państwo nieraz na plakaty i billboardy z portretami naszych gwiazd w towarzystwie psiaków adoptowanych ze schroniska. Mamy nadzieję, że zainspirują one wiele osób myślących o czworonożnym przyjacielu do odwiedzenia schroniska dla bezdomnych zwierząt.
Planujemy również dystrybucję plakatów w szkołach, uczelniach, urzędach, kawiarniach i firmach. Jeśli zechcecie Państwo przyłączyć się do naszej kampanii i umieścić plakat w swojej firmie, lokalnym urzędzie czy też parafii, już wkrótce w wyznaczonych miejscach w Krakowie i Wrocławiu będą Państwo mogli bezpłatnie otrzymać plakaty.
Nasza kampania potrwa do końca maja 2012 roku; w najbliższych tygodniach czeka na Państwa jeszcze wiele miłych niespodzianek.


6 komentarzy:

 1. Lubię Małaszyńskiego i Stuhra.. :-)
  Reszty jakoś nie znam...
  Albo nie kojarzę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowa Kampania - Też lubię - dobrze że znane osoby promują tą akcje

   Usuń
 2. Ja to popieram w 100%. Mój Bemol został adoptowany za pośrednictwem M1 chyba ze schroniska, tylko nie wiem którego...
  Cieszę się, że sławni ludzie angażują się w taką akcję :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Popieram. Może jakiś banerek można by
  było umieścić na swoim blogu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo - sama wzięłam z Facebooka

   Usuń