czwartek, 3 maja 2012

Wszystkie psy idą do nieba


Wszystkie psy idą do Nieba… chyba że mają niedokończone sprawy, tu na Ziemi. A niektóre z nich mają też do spełnienia ważną misję.
Nie tylko koty żyją po kilka razy, to samo przydarzyło się głównemu bohaterowi Misji na czterech łapach – Baileyowi – uroczemu szczeniakowi, który po serii niefortunnych zdarzeń odszedł z tego świata. Ku swemu zdziwieniu odrodził się ponownie i trafił w ręce ośmioletniego chłopca imieniem Ethan. Wkrótce stali się nierozłącznymi przyjaciółmi, a pies dożył szczęśliwej starości u boku chłopca w poczuciu, że już nic lepszego nie może go spotkać.

To jednak nie koniec jego historii, ponieważ Bailey przychodzi na świat ponownie, w kolejnym wcieleniu… Czy uda mu się wreszcie odkryć, jakie jest jego przeznaczenie, a tym samym wypełnić swoją życiową misję?

Historia opowiedziana z punktu widzenia mądrego i wesołego czworonoga. Ujmująca, wzruszająca, zabawna, podnosząca na duchu i tętniąca życiem opowieść, która jest dokładnie taka jakie są psy.

Recenzje książki:
Ta wspaniała opowieść o nierozerwalnej przyjaźni łączącej człowieka i psa z pewnością trafi do serc wszystkich czytelników, nie tylko tych, którzy mają lub mieli kiedyś ukochanego czworonoga.
Ta książka to klasyka. Piękna, zabawna, podnosząca na duchu, opowiedziana czule i wspaniale poruszająca historia… Jestem pewna, że każdy miłośnik psów uroni łzę wzruszenia, czytając tę niezwykłą opowieść.
— Iris Rainer Dart, autorka bestsellera „New York Timesa” Beaches

Ta opowieść wskazuje najprostszą drogę do umysłu psa, z jaką kiedykolwiek się zetknęłam. Nie mogłam jej odłożyć, a kiedy skończyłam, poczułam się, jakby mój ukochany pies, który niedawno odszedł, przemówił do mnie z kart tej książki.
— Dina Zaphiris, gospodarz programu Petfinder nadawanego w Animal Planet

… Książka daje wszystko. Tak, będziesz płakać, ale także będziesz śmiać się głośno.
— „Cesar’s Way Magazine”


O autorze
W. Bruce Cameron
jest autorem bestsellerowej książki pt. Jak wytrzymać z nastolatka. Dwukrotnie został wybrany najlepszym felietonista przez National Society of Newspaper Columnist. Do napisania Misji na czterech łapach zainspirowało go spotkanie pewnego psa, w którym ujrzał swoja pupilkę z dzieciństwa – Cammie. Obecnie Bruce mieszka w Kalifornii.
 

8 komentarzy:

 1. Ciekawa ta książka...
  Psy i reikarnacja...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje się bardzo ciekawa - muszę przeczytać

   Usuń
 2. Looks like a wonderful book!
  We googled the author and he's got a number of books that look really interesting.
  ; ) Katie & Glogirly

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogłabym tego czytać bo bym całą ksiażkę przeryczała. Sam opis sprawia że mi tak jakiś ślipia sie szklą.. chociaż sama ksiazka chyba smutna nie jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest wzruszająca ale i śmieszna

   Usuń