niedziela, 5 sierpnia 2012

Doktor Kot

 


Wiele osób chciałby sprawić sobie kota (lub ewentualnie psa), ale nie decyduje się na ten krok w trosce o zdrowie swojego dziecka. Uważają oni, że obcowanie z mało sterylnymi zwierzakami może narazić pociechę na różnego rodzaju choroby i zakażenia.

Nic bardziej mylnego!

Fińscy naukowcy dowiedli niedawno, iż kontakt z domowymi zwierzętami nie tylko nie szkodzi małym dzieciom, ale wręcz im pomaga! Obecność w domu małego, czworonożnego miauczącego (lub w ostateczności szczekającego) „brudasa” sprawia, iż układ odpornościowy bobaska cały czas musi trenować, dzięki czemu ma znaczenie większe szanse w starciu z poważnymi wirusami. Izolowanie dziecka od małych zarazków sprawia, iż organizm „nie wie”, jak się zachować, w obliczu prawdziwego zagrożenia. Trochę brudu jeszcze nikomu nie zaszkodziło!

A po za tym dzieci, które od małego muszą opiekować się zwierzętami są spokojniejsze, bardziej inteligentne oraz ogólnie lepiej radzą sobie w późniejszym życiu.

Rodzicu (obecny i przyszły): przyjmując czworonoga pod swój dach, dbasz o zdrowie swojego dziecka.


16 komentarzy:

 1. I dziecko uczy się jak opiewać innymi :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak mawia mój mąż - "brud jest zdrowy" ;-)))

  OdpowiedzUsuń
 3. popieram :D Zgadzam się w 100% :D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak - to bardzo ważne żeby dzieci wychowywały się w domu gdzie są zwierzęta

   Usuń
 4. Nawet bez opinii naukowców zawsze tak uważałam. Jako dziecko nie mogłam mieć zwierząt, chociaż był dochodzący kot :), więc w sumie miałam. Tyle, że on był bardzo samodzielny, więc się nim nie zajmowałam.
  Ale wszyscy go bardzo lubiliśmy!
  Jak tylko sprowadziłam się do domu wkrótce potem przygarnęłam psa. I tak już jest z nami od 10 lat.
  A kot od dwóch.
  Ale nie można zapominać, że zwierzaki to też duży obowiązek, konieczność karmienia, zajmowania się, zabawy i dbania, wracania do domu na czas, wyjazdów kontrolowanych itd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to jest duży obowiązek ale przy okazji dziecko się go nauczy nie tylko w stosunku do zwierząt. I ważna jest miłość do zwierząt od małego. Wogóle uważam że dobry człowiek to ten który kocha zwierzęta :)

   Usuń
 5. Chuchanie, dmuchanie na dzieciaczka, izolowanie go od zwierząt i wogóle świata, np. jak to wiele młodych matek robi trzymanie w dusznym pokoju bez wietrzenia (żeby się czasem nie przeziębiło), sprawia, że potem takie sieroty życiowe wyrastają. Po kontaktach z innym dziećmi np. w przedszkolu non stop, jak nie urok to sraczka, przeziębienia, infekcje. Ale też trudno potem wymagać, by dziecko miało nabytą wrażliwość na zwierzęta.

  PS A ja chyba zamiast się rozmnażać, kota drugiego adoptuję, ot co!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie jak wiele koleżanek mi mówiło był tak zwany zimny wychów.Właśnie robiłam wszystko odwrotnie jak napisałeś i moje córki zawsze były zdrowe - nie wyrosły z nich sieroty życiowe wręcz przeciwnie - teraz są już dorosłe - mieszkam sama więc w zastępstwie mam koty i psa. Zawsze były u nas zwierzęta ale nigdy tyle co teraz

   Usuń
 6. Odkąd w moim domu pojawił się pierwszy psiak dzieci zdecydowanie mniej chorują.

  OdpowiedzUsuń