środa, 16 października 2013

Czary Mary i Koty



Krzysztof Łozowski zajmuje się malarstwem olejnym, rysunkiem, akwarelą, pastelą, plakatem, karykaturą i grafiką komputerową. Tworzy we własnej technice. Jego twórczość jest różnorodna, ekspresyjna, spowita mgłą tajemnicy. Świat wykreowany w pracach Krzysztofa Łozowskiego jest... światem, w którym istnieją mroczne zjawy i myśli wydobyte z głębin podświadomości... światem zaczarowanych baśni i mitów... światem kolorów, promieni słońca rozświetlających smutki, spełniających marzenia... Jego prace wyrażają prawdę o nim samym. 





Moja sztuka to ja, to moja cisza w samotności, samotności jedynej, prawdziwej, pozwalającej istnieć, słyszeć niesłyszalne, widzieć niewidzialne... Spoglądam i widzę czarodzieja z krainy nieznanej, który zapomniał odczarować tego małego chłopca spacerującego w niekończącym się lesie, do którego ledwie słyszalne dźwięki przenikają... ze świata umarłych, już nie tak strasznego, nie tak upragnionego. 






Odwieczna próba odpowiedzi na pytanie: kim jestem? to jeden niekończący się cykl obrazów z wieloma tytułami, które delikatnie, a czasem odważnie , dotykają naszego sumienia, naszej prawdy o samym sobie. Im bliżej siebie, swego ja, tym trudniej, tym bardziej tajemniczo, wszystko nienazwane nabiera sensu po to, aby właśnie go stracić... 







 

Prace Krzysztofa Łozowskiego znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i w wielu zakątkach świata, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Austrii, Francji, Grecji, Czechach, Rosji, Norwegii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Japonii. Prezentowane były podczas wielu wystaw. 




 

Podobają Wam się prace Krzysztofa Łozowskiego ? Mnie bardzo !!Przypadkowo zobaczyłam jedną z nich na Facebooku i znalazłam stronę malarza na FB. Obrazy są cudowne - bardzo różnorodne. Ja wybrałam parę dla Was o tematyce kociej .... wiadomo dlaczego. Jeśli chciałybyście obejrzeć więcej zajrzyjcie  TU

 


9 komentarzy:

 1. Szczegolnie podobaja mi sie akwarelki kocie z krasnoludkami. Piekne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się też bardzo podobają. Zauważyłam że od czasu do czasu malarz robi taką mini aukcje z ceną wywoławczą 100 zł i można kupić np. takiego kota :)

   Usuń
 2. Przednie są te kocie akwarele :-) Zaciekawiona lecę pooglądać inne prace artysty :-)
  Miłej środy! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne te kocie dzieła sztuki. Niestety nie mam konta na fb, więc nie podejrzę innych prac.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne , takie prawdziwie kocie :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. piękne kociaki takie obrazy mogłabym mieć

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten czarny kot patrzący intensywnie okrągłymi oczami ma w sobie coś hipnotyzującego. Mogła bym mieć takiego spoglądającego na mnie ze ściany. Dzięki za odkrycie takich skarbów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Akwarelki są świetne!! Jestem zauroczona nimi!:))

  OdpowiedzUsuń