poniedziałek, 21 października 2013

Kot na godziny ? trochę dziwne.

 

 

Na nietypowy pomysł wpadł pewien mieszkaniec Kijowa. Jak donosi serwis Lenta.ru, planuje on wypożyczanie kotów ze schronisk osobom chętnym na spędzenie jednej lub kilku dób z mruczącym towarzyszem. Zamówienia byłyby składane przez internet, firma dowoziłaby kota pod wskazany adres. Wraz z kotem dostarczane byłyby: kakao, ciepły koc i płyta z lekką muzyką. Opłata - ok. 30 hrywien za wieczór (czyli odpowiednik 12zł). Według pomysłodawcy, skorzystałyby najbardziej same koty - zwiększyłyby się ich szansę na adopcję i pozostanie u "wypożyczającego" na stałe.

Same schroniska podobno są sceptyczne wobec tego pomysłu. Częste zmiany otoczenia i ludzi wg nich są zbyt stresujące dla kotów.

 


Możliwe, iż Kijowianin podkradł pomysł na biznes od pewnej mieszkanki Krasnojarska. Ta oferuje od grudnia ub. roku odpłatne wypożyczanie swoich własnych dwóch kotów. Dwie godziny kosztują 300 rubli (ok. 30zł). Uzyskane w ten sposób środki kobieta przekazuje na pomoc kotom bezdomnym.

 


Jak donosi Wyborcza "W Petersburgu od 2011 roku ludzie, którzy kupili nowe mieszkania, mogą wypożyczyć kota, by jako pierwszy przekroczył próg. Według miejskiej legendy ma to pozyskać życzliwość domowych duchów."

 


W Kijowie można wypożyczyć nie tylko kota. Także kompana do kieliszka, przyjaciela czy... żonę.

 

 

 

Dla mnie to wstrętne - czego to ludzie nie wymyślą zeby zarobić !!!!

 

 

16 komentarzy:

 1. Kot to nie zabawka, ma serce, uczucia i cierpi, gdy sie go przenosi z kata w kat, jak rzecz. Niech sie ludzie sami prostytuuja, jesli maja takie zyczenie, ale niech nie wykorzystuja do tego zwierzat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest takie okropne - jak można coś takiego wymyślić . Tak mnie to wkurzyło - łeb bym takiemu ukręciła !!

   Usuń
  2. Zgadzam się w pełni z Panterą i Tobą, to okropne. Przecież koty się boją, będą siedzieć w kącie przez pierwsze dni...

   Usuń
 2. O matko, ludzie to już naprawdę nie wiedzą co wymyślać...zgroza...

  OdpowiedzUsuń
 3. Wielu ludzi traktuje zwierzaki przedmiotowo... Straszne to jest.

  OdpowiedzUsuń
 4. Głupota ludzka nie zna granic. Brak słów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Koszmarny pomysł, niestety obawiam się, że nawet może się sprawdzić o dostarczyć temu człowiekowi spore dochody. Biedne kociaki...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko kasa,kasa - ludzie pogłupieli. Nawet by mi do głowy nie przyszło że ktoś coś takiego wymyśli !!

   Usuń
 6. Przecież kot ma uczucia, przyzwyczaja się. Jak tak można, przecież to nie zabawka czy rzecz. I macie rację - dla kasy ludzie są w stanie zrobić wszystko i głupieją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tacy ludzie nie mają uczuć - chodzi im tylko o pieniądze :)

   Usuń
 7. Choć głupota nie jest domeną tylko naszych czasów to jej postęp w ostatnich latach postępuje na świecie w zastraszającym tempie. Kot nie jest zabawką i dalszy komentarz byłby zbędny... tyle, że tu mowa o kotach a rodzice potrafią "wypożyczać" dzieci pedofilom... Ten świat zasługuje na zagładę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla mnie to oburzające. Aż mnie trzęsie na takie handlowanie istotami żywymi - jeśli ludźmi, to oni przynajmniej najczęściej robią to świadomie, ale już zwierzęta nie mają żadnego wyboru. Wstrętny pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak tak można?!
  Niektórzy ludzie są okropni :/
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń