sobota, 29 czerwca 2013

Czytam bo lubię :)

KSIĘŻNICZKA SISSi


Sissi to wyrafinowana, sprytna, mądra i zarazem przewrotna Syjamka. Pewnego dnia opuszcza dotychczasowych opiekunów z zamiarem znalezienia nowego domu. Znajduje odpowiednią osobę – Julię -  panią doktor psychologii. Obecność Sissi wprowadza w dotychczasowe ustabilizowane życiem Julii i jej pacjentów mnóstwo zamętu, gdyż Sissi już od pierwszych chwil, biorąc się ostro do roboty, stawia pod znakiem zapytania dotychczasowe metody terapii stosowne przez panią doktor.

Powieść przedstawia nam  świat widziany oczami kota. Z kociej perspektywy czterech łap, świat ludzki jest śmieszny i zaskakujący. I ten dziwny świat Sissi postanawia naprawić…


Autor - Stefanie Zweig
KOCIE TAJEMNICE


Bohaterami książki są koty autorki. Wspomnienia stają się dla niej pretekstem do podzielenia się psychologiczną wiedzą oraz bogatym doświadczeniem. Na przykład w rozdziale pierwszym, poświęconym Annie, którą autorka wychowała od maleńkości, znajdziemy porady dotyczące opieki nad kocięciem. Kolejne rozdziały mówią m.in. o kociej nerwowości, sposobach radzenia sobie z agresją zwierzęcia, problemach u kotów żyjących wyłącznie w domach, o trzymaniu kilku kotów w jednym mieszkaniu, starości u naszych podopiecznych. Książkę zamyka poruszająca opowieść o odchodzeniu naszych przyjaciół i przeżywaniu związanego z tym żalu.

Kocie tajemnice nie są typowym poradnikiem. Szczególnego charakteru nadaje książce jej osobisty ton i emanujące z niej ciepło. "Każdy z nas odczuwa dużą potrzebę towarzystwa, jeszcze większą tęsknotę za miłością i potrzebę bycia kochanym. Najczęściej właśnie dlatego przygarniamy koty" – twierdzi Vicky Halls.


Autor - Vicky Halls
WSPANIAŁA GRACIE


To była miłość od pierwszego wejrzenia. Gracie- pełna energii ośmiotygodniowa biała suczka doga niemieckiego- nie słyszała, niedowidziała na jedno oko i była słabego zdrowia. Ale cechował ja silny, niezłomny charakter, który już wkrótce miał wpłynąć na zmianę naszego podejścia do życia na nasze kariery i losy. Dzięki niej uwierzyliśmy w siebie. To opowieść o suczce, która pojawiła się na świecie na straconej pozycji, ale nie poddała się przeciwnościom losu i dzięki wspaniałej, radosnej osobowości zmieniła życie dwóch facetów, przekonanych, że to oni wyciągnęli do niej pomocną dłoń.


Autor - Beckloff i Dan Dye
SZCZĘŚCIE NAZYWA SIĘ LUCKY


"5 kg szczęścia" uratował z celi śmierci Frank Robson – australijski dziennikarz – wraz ze swą przyjaciółką, Scotty. Terierek o wyglądzie pluszaka okazał się walecznym psem o silnym charakterze i żelaznej woli, który szybko podporządkował sobie swojego pana i panią (więc kto tu do kogo należał?). Frank i Scotty szybko się przekonali, że w Luckym mieszka dusza żeglarza: zawsze stał na oku, bronił trimarana przed morskimi potworami, a z jego zdaniem w sprawie obranego kursu trzeba się było liczyć. Jak to? Cóż, Lucky to pies-który-mówi. Jego bogate słownictwo składa się z 12 prychnięć, które Frank świetnie rozumie. Terier z charakterem okazuje się też nieustraszonym pogromcą kotów i …kosiarek, co czasem przysparza kłopotów…


Autor - Frank Robson

11 komentarzy:

 1. po pierwsza pozycje napewno siegne...

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsza pozycja bardzo interesująca! :)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. trzeba będzie książki poszukać..fajnie ze takie smaczki wynajdujesz :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Those sound like good books. We hope they are available in English, so we can read them, too. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocie tajemnice - muszę kupić KONIECZNIE :-)))

  OdpowiedzUsuń
 6. polecam ksiązeczke Historia kota imieniem Homer (jakos tak mniej więcej brzmiał tytuł) cudowna ciepła ksiązeczka, świetnie się czyta :)

  OdpowiedzUsuń