czwartek, 18 lipca 2013

Kociaki !!! Allle dom :) 

Tym, którzy twierdzą, że kot zamknięty w mieszkaniu, bez możliwości swobodnego wychodzenia "na wolność" jest nieszczęśliwy, możecie pokazać pewien apartament z San Diego. W każdym mieszkaniu można urządzić prawdziwy koci raj, niezależnie od ilości metrów kwadratowych. Ważne są pomysł i - chęci :)

 

 

Bob Walker i Frances Mooney stworzyli w swoim domu w San Diego istny raj dla kotów. Ich kolorowy i pełen książek dom zwany "Kocim Domem", dzięki mediom jest znany na całym świecie. Podwyższenia, tunele, liczne miejsca wypoczynkowe i widokowe - a to wszystko dla 9 kotów.

 

 

Trzy z mruczków liczą po 3 lata, pozostałe to już seniorzy w wieku 15-20 lat.

 

 

Bob i Frances mieszkali w San Diego od 1986r. On fotograf i projektant, ona - artystka. On 63 lata, ona 61. A dom na kołach - ruchomy. Co częste w Stanach.

 

 

5 miesięcy temu zdecydowali się na sprzedaż obecnego mieszkania i przenosiny na Wschodnie Wybrzeże, do  Fredericksburg. Zamieszkają w starym - i  o wiele większym domu z lat 50 XX wieku. Oczywiście on także stanie się kocim rajem. Na razie możemy zachwycać się (i inspirować) zdjęciami z ich starego mieszkania. Nowi właściciele nie mają kotów. Pozostaną te piękne zdjęcia Boba Walkera.

15 komentarzy:

 1. Świetne są takie rozwiązania! Ja właśnie myślę żeby moim kotom zrobić półeczki na ścianie:))
  http://www.domosfera.pl/wnetrza/51,94387,10547303.html?i=0
  A tu są zdjęcia też z innych domów gdzie są fajne kocie rozwiązania. Przedstawione przez Ciebie mieszkanie też sie tam oczywiście znalazło :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę że takie półeczki to był by raj dla kotów :)

   Usuń
  2. W przypadku niektórych półeczek trochę się boję bo mój Gandalf ... nie zawsze trafia :-) Ale gdy wreszcie kupimy dom będę podpuszczać męża, by przemyślał parę pokazanych tu rozwiązań :-)

   Usuń
 2. Rzeczywiście koci raj na ziemi. Świetny pomysł. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach, miec dom i jeszcze meza-majsterkowicza na dodatek. Mialaby Miecia swoj raj na ziemi, a tak musi sie zadowolic:
  - kocim drzewem do sufitu
  - nizsza platforma z drapakiem
  - miejscem obserwacyjnym na skrzyni
  - miejscem w moim lozku do spania.
  Jak na jednego kota, to chyba wystarczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki dom to raczej przesada - kocham moje zwierzęta , ale to już jest dla mnie trochę nienormalne :)

   Usuń
 4. WoW! To koty mają uciechę w takim domu!
  pozdrawiam z Innsbrucku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ale niesamowite rozwiązania :) i jakie estetyczne! :) przyznam, że nosimy się z zamiarem zrobienia konstrukcji dla kotów pod sufitem w postaci półeczek, ale jakoś cały czas brak siły... może te zdjęcia nas zainspirują :)

  OdpowiedzUsuń