piątek, 18 kwietnia 2014

StrajkMoja siostra zastrajkowała - powiedziała - W tym roku nie robię !!!
Wcale się jej nie dziwie bo od wielu lat robiła 2 razy w roku Święta. Bo u nas jest taka tradycja że święta są u tego co ma największe mieszkanie. Zawsze były u naszej matki - póżniej przejęła siostra. Trochę nas rozpuściła bo co roku przyjeżdzałyśmy na gotowe i nie musiałyśmy się przejmować. No i bęc- co robimy ? Powinnam Ja bo mam też spore mieszkanie , ale nie mam dużego stołu he he bo nie znoszę . Mam dużo małych stoliczków to tu to tam a stół ? po co mi stół ? No właściwie mam stół taki przymocowany do ściany - mały na 3 osoby - mnie wystarczy - zresztą nie korzystam z niego - przeważnie jest złożony. 

Na  "ochotnika" zgłosiła się Karusia - wprawdzie ma najmniejsze mieszkanie , ale ma duuuuuuuuży stół :)) Znając Ją każdy wie że to osoba bardzo ambitna. We wszystkim chce być najlepsza i najmądrzejsza. No więc sama zrobiła zakupy, sama wszystko chce zrobić - kazała przyjechać w niedzielę o 13.30. Od nikogo nie chce pomocy ( wszyscy - czyli Ja i Weronka chciałyśmy pomóc) Oczywiście miałam już setkę telefonów że to poważna sprawa i nie wie jak to przeżyje bo musi posprzątać i takie tam - ale twardo pomocy nie chce.

14 komentarzy:

 1. Ale święta będą rodzinnie tak czy tak :-)

  Wesołych, Pogodnych i Zdrowych Świąt !

  OdpowiedzUsuń
 2. no to co by się wszytsko udało na czas :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajna tradycja :))) Ja w tym roku też nic nie robię , bo kto ma dzieciątko ten ma świątko jak to mówią ;-) Chłopaki nie chcą pomagać to będą jeść same jajca i już ;)) Spokojnych i rodzinnych świąt życzę Moja Droga dogo i kocio maniaczko ...Wesołego Alleluja , ściskam mocno :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wesołego :)
   W końcu żarło nie jest najważniejsze - ważne żeby być razem :)

   Usuń
 4. Grażynko najważniejsze że święta spędzisz w gronie rodzinnym.
  Wszystkiego dobrego

  OdpowiedzUsuń
 5. \Tradycja fajna ale ile roboty.Wiem coś o tym bo do niedawna u mnie były wigilie i śniadania. Od dwu lat przeniosło się do córki a ja jak panisko,powoli robię tyle ile chce i mogę.Te "zajścia" jak mówi się na suwalszczyznie są koszyczkowe.Czyli każdy przynosi coś,co robi najlepiej.Ja przynoszę jaja faszerowane w skorupkach,śledżia z porem i orzechami w majonezie i mazurki.
  I wreszcie nie padam nosem n a stół świąteczny.Wesołych świąt ,Grażynko ,zdrowia,pomyslnosci i wielu smakołyków u Karusi

  OdpowiedzUsuń
 6. I tak powinno być - każdy przynosi to co robi najlepiej :)
  Dziękuję za życzenia i życzę tego samego Dla Ciebie :)
  Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niech zatem będzie radośnie :)
  Pięknych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 8. życzę zdrowych, pogodnych i rodzinnych świąt. :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń