wtorek, 13 września 2016

Żywe koty wydobyte z gruzów we Włoszech


24 sierpnia potężne trzęsienie ziemi zrównało z powierzchnią miasto Amatrice we Włoszech. Żywioł pochłonął ponad 300 ludzkich istnień. Po ponad dwóch tygodniach od wypadku, ku ogromnemu zdziwieniu ratowników, udało się wyciągnąć spod gruzów dwa żywe koty.

Jeden z nich, imieniem Pietro, został namierzony przez właściciela, który wrócił na teren, gdzie dawniej stał jego dom, by sprawdzić, czy uda się uratować coś z dobytku. Mężczyzna usłyszał ciche miauczenie dobiegające z ruin. Wspólnie z ratownikami wydobyli Pietro, odwodnionego i wycieńczonego, ale żywego.


Drugi uratowany mruczek to Giorgiana. Jej właściciele zginęli w trzesieniu ziemi, przeżyła tylko ich córka. I to ona właśnie uprosiła ekipę ratunkową o przeszukanie ruin domu w poszukiwaniu trzech kotów. Po kilku nieudanych podejściach w końcu usłyszano miauczenie. To była Giorgiana, też skrajnie odwodniona i słaba, ale cała i żywa.Pietro i Giorgiana to są jedyne koty, które przeżyły trzęsienie ziemi we Włoszech. Do grona cudem ocalałych mruczków zaliczają się również Goia znaleziona po 5 dniach i jej siostra Carina, która spędziła pod gruzami aż 12 dni.
Źródło: koty.pl

posted from Bloggeroid

2 komentarze:

  1. Byłam w jednym z tych miasteczek w niedzielę 2 dni przed trzęsieniem. Podziwiałam koty,które bez lęku włóczyły się lub spały w cieniu .Miały ładne futerka,wyglądały na odzywione i miały w różnych miejscach pojemniki z wodą,bo upały były ostre. Strasznie żal i ludzi i tego cudownego miasteczka,bo nic i nikt już nie wskrzesi. Cieszę się,że niektóre zwierzaki ocalały

    OdpowiedzUsuń