sobota, 10 marca 2012

Dzień mężczyzn, czyli smutne święto wszystkich facetów

Życzenia, kwiatki, czekoladki, prezenty od facetów, ulgowe traktowanie przez pracodawców i dużo, dużo innych przyjemności czeka na kobiety 8 marca. I dobrze. A co czeka na mężczyzn dwa dni później? Nic.Tak, tak, tych którzy jeszcze nie wiedzieli informujemy, że 10 marca jest dzień mężczyzn (dzień chłopaka jest 30 września). Ale jest on tylko w kalendarzu. Bo na mężczyzn tego dnia nie czekają prezenty, kwiaty, czekoladki, ani nawet ulgowe traktowanie w pracy. Jeśli już ktoś przypomni sobie o święcie płci brzydkiej to tylko po to, żeby sobie z niego (święta i faceta) zadrwić.

Na witrynach sklepów motoryzacyjnych czy sportowych nie widnieją wielkie reklamy typu "Już 10 marca dzień mężczyzn. Zrób prezent swojemu ukochanemu!”. Ze stron internetowych nie wyskakuje masa przeróżnych reklam zachęcających kobiety do robienia zakupów dla płci przeciwnej. W telewizji nie jest zmieniana ramówka i nie ma typowo samczych filmów. Piwo w barach nie tanieje. W centrach handlowych nie są organizowane imprezy, w czasie których można by na przykład przejechać się Subaru Imprezą. W zasadzie nie dzieje się prawie nic szczególnego. Czasem w dzienniku albo w radiu ktoś wspomni, że jest dzień faceta. Gazeta gdzieś z boku odnotuje ten fakt. I na tym się kończy.
 
 

Tak to widzą faceci...

Ale co na to sami panowie? Tutaj zdania są podzielone. - Kompletnie nie przykładam wagi do tego dnia. Dla mnie jest on jak każdy inny - mówi 28-letni Adam z Gorzowa. Zapytany o to, czy równie obojętny jest dla niego dzień kobiet odpowiada z uśmiechem. - Tylko bym spróbował o nim zapomnieć...

Jednak nie wszyscy mężczyźni podchodzą tak obojętnie do swojego święta. - Jest dzień kobiet i jest naprawdę świąteczna atmosfera. Byłoby miło, gdyby równie świątecznie było przy okazji naszego święta. A tak jest trochę przykro. My o paniach nie zapominamy, panie o nas często - mówi Krzysztof Kołodnia, 21-letni student z Gorzowa.

Co więcej, faceci pytani o to, czy z okazji ich dnia spotyka ich coś miłego ze strony kobiet w przeważającej większości odpowiadają krótko: - Nie.

... a tak kobiety

Panie na temat święta panów mają nieco inny pogląd. - To święto jest jak kwiatek do kożucha. Ktoś wymyślił je na siłę i tyle. To tak jak z halloween. Chociaż się dużo o nim mówi, to w Polsce jest mało popularne. Po prostu święto musi wejść w tradycję. Tak się stało z dniem kobiet i tak się nie stanie z dniem mężczyzn - z rozbrajającą szczerością mówi 23 letnia Katarzyna, studentka socjologii z Gorzowa.

Część kobiet jednak sumienie rusza. - Notorycznie zapominam o niemal wszystkich świętach i rocznicach. W tym o dniu mężczyzn. Swojemu ukochanemu jednak zawsze jestem to w stanie wynagrodzić. Zwykle dopiero późnym wieczorem. I ręczę, nie narzeka - wyznaje mieszkanka Kostrzyna nad Odrą.

4 komentarze:

 1. Prawdę mówiąc to nawet nie wiedziałam ,
  że jest dzień mężczyzn.
  Nie wiem co o tym myśleć.
  Dzień Chłopaka to wiem ,że jest.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też - nie wiedziałam - przeczytałam na Wykopie - więć postanowiłam wtawić na bloga - żeby więcej osób się dowiedziało

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasem mam wrażenie, że niektórzy Mężczyźni wstydzą się faktu, że mogliby coś takiego świętować... nie sądzisz? Innym rzeczywiście jest to obojętnie... Oni rzadko bywają tacy drobiazgowi... jak my ;p ale przygotować coś miłego nie zaszkodzi... ;)

  P.S. Ujęłaś to idealnie - masz szczęście :) szanuj je sobie i dbaj! Takie relacje to skarb :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może trochę udają że to Święto ich nie obchodzi ale chętnie przyjmą życzenia :)))
   dlatego jak piszesz przygotować coś miłego nie zaszkodzi :)))

   Usuń