środa, 21 marca 2012

Miejsce dla niechcianych zwierząt - wspaniały pomysł !!!!!!!!

Warszawa: powstało okno życia dla zwierząt

Autor: atab, kan; Źródło: TVP Info
Aż 18 zwierząt w ciągu pierwszej doby funkcjonowania oddano do adopcji w warszawskim oknie życia dla zwierząt. To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można oddać niechcianego kota, psa, żółwia, czy chomika. Straż dla zwierząt postara się znaleźć dla nich nowy dom. Podobne okna powstaną w Łodzi i Wałbrzychu.

fot
Uroczyste otwarcie okna życia dla zwierząt (fot. TVP I)
Całodobowe okno życia mieści się przy ul. Wolskiej. Zwierzę można w nim zostawić bez żadnych formalności. Specjalny czujnik powiadomi dyżurnego. Zwierzęta, które trafiły tu do tej pory są zadbane. Takiego szczęścia nie miał jedynie pies Misiek, który został skatowany przez właściciela i dopiero potem porzucony. Jego właściciela szuka policja

Rocznie tylko w Warszawie porzucanych jest około trzech tysięcy zwierząt. Okno życia uchroni część z nich przed jeszcze boleśniejszymi przeżyciami.
Takie okienko jest też w Krakowie i w innych miastach
===================================================================

9 komentarzy:

 1. Słyszałam, że już nie przyjmują, bo są przepełnione...:-(

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj - to bardzo szkoda - ale to pewnie chwilowe - swoją drogą - okropne że tyle ludzi oddaje zwierzęta - nie mówię o wyjątkowych sytuacjach :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też słyszałam, że w dwa dni się przepełniło. Pytanie niestety brzmi właśnie czy takie okno nie powoduje wzrostu ilości porzuceń. Czy ktoś kto tylko myślał o pozbyciu się zwierzaka teraz po prostu z czystym sumieniem tego nie zrobi. Bo sama idea w której zamiast topić kociaki odda je się do takiego okienka jest więcej niż słuszna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To smutne że tyle ludzi pozbywa się zwierząt

   Usuń
 4. Akcja szlachetna, ale byłoby chyba lepiej, gdyby jednak "zapobiegać", a nie "leczyć" ...

  OdpowiedzUsuń