piątek, 27 marca 2015

Kobiety kochają koty


Większość kociarzy to płeć piękna. Nie ma wątpliwości. Czy dlatego, że przyznanie się mężczyzny do lubienia kotów jest hmm... niemęskie? Wszelkie sondaże wskazują jednoznacznie - 90% wielbicieli kotów to kobiety.
Dlaczego? Spróbujmy znaleźć przyczyny, z przymrużeniem oka, choć nie do końca...
 1. Gdyby kobiety mialy ogony, służyłyby im do komunikacji podobnej do kociej. Koci ogon jest znacznie bardziej pełen ekspresji i niuansów komunikacyjnych niż psi. Pies macha tylko w jeden, może dwa sposoby.

2. Koty jak kobiety, nie proszą - wymagają. Wręcz żądają. Taka jest brutalna prawda: wszystkie kobiety są samicami alfa, przywódczyniami, które zawsze mają rację, i które przewodzą ludzkiemu stadu. Kobieta rozumie kota w lot, bez zbędnych tłumaczeń. Wie, czego kot chce, kiedy i w jaki sposób ma być spełniona kocia potrzeba. Istna kocia intuicja, zbieżna z kocią.

3. Kot nie wymaga ciągłej obecności i atencji. Przychodzi, kiedy chce, i kiedy chce odchodzi. Nic na siłę. I nadal kocha, nawet jeśli przez dzień czy dwa ograniczysz się do napełnienia kociej miski, przelotnego głasku i wyczyszczenia kuwety. Kot się nie obraża. Zawsze się cieszy, gdy wracasz do domu. W przeciwieństwie do mężczyzny. Nie jest chorobliwie zazdrosny, nie pyta, gdzie byłaś. O ile tylko pamiętałaś o napełnieniu misek. I nie włóczy się z kolegami na piwo albo BógWieGdzie. Jest zawsze w domu (o ile to kot niewychodzący). Bo niekastrat to zupełnie inna para kaloszy. Te są bliższe zachowaniu mężczyzn. Można wręcz powiedzieć, że nie do końca są kotami (ukochanymi przez kobiety). Niekastrat oznaczy ulubioną suknię i co? Dlatego prawdziwa kobieta kocha kastrowane kocury, nie dzieli się ich miłością z kotkami. To ona jest samicą alfa - przypominamy.

4. Kot ma zmysłowo miękkie futerko i zmysłową grację poruszania. Spada na cztery łapy. I zawsze jest wyluzowany. Wciela w życie Scarlettowe powiedzienie "pomyślę o tym jutro". Wiele kobiet w ukryciu zazdrości kotom, czuje się kotami i - pragnie powrócić w kolejnym życiu jako kot.

5. Koty są tak śliczne i wzbudzają macierzyńskie uczucia niczym dzieci. A przy tym nie łączy się to z dziecięcym płaczem, budzeniem po nocach, karmieniem, kołysaniem w chwilach, gdy zupełnie nie mamy na to czasu ani ochoty. O duże kocie dzieci łatwiej zadbać niż o małe ludzkie, taka jest wstydliwa prawda.


18 komentarzy:

 1. Koty są cudne bo mają swój cudny charakterek :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koty są piękne i mają charakter i za to je kochamy

   Usuń
 2. A dlaczego wstydliwa? Ja tam niczego sie nie wstydze, na tym polu jestem bezwstydna. :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. naszczescie mezczyzni w moim zyciu kochaja koty,a koty ich :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kotów nie kochają ci, którzy nie mają odwagi wziąć ich pod swój dach.
  My obydwoje z mężem jesteśmy zakochani w kotach.
  Pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię koty, ale psy lubię tak samo...z psem na pewno żyję się łatwiej, pies jest dla człowieka. Ale za to człowiek jest dla kota...

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja tam najpierwej kocham psy a dopiero później koty.Chociaż kotom przyznaję pierwszeństwo jako obiekt do fotografowania:)

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja najpierw koty a pozniej psy - wyjatek stanowi moj Maciek

  OdpowiedzUsuń
 8. Mamy okno z którego widać nasze aktualne miejsce parkowania. Kot kiedy słyszy nasz samochód siada na parapecie i sprawdza czy to my. Kiedy jesteśmy już w środku i idziemy do naszego kąta zaczyna miaukać :) Niesamowite, że zawsze na nas czeka ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bo kobiety są bardziej wylewne i bardziej pokazują jak kochają koty :) Ale i kobiety i mężczyźni mają coś wspólnego z kotami :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Znam facetow ktorzy teZ kochaja koty

  OdpowiedzUsuń